Handelns utvecklingsråd

Maila sidan

Ditt namn (obligatorisk)

Din epost (obligatorisk)

Vart ska det mailas? (obligatorisk)

Ämne

Ditt meddelande

Utbildningsorter

Projektets utbildningar kommer att genomföras på olika platser runt om i landet. Vi har valt att söka samarbeta med lokalt starka organisationer som kan utgöra länk mellan projektet och ortens handelsföretag. Ett starkt lokalt engagemang och ett stort behov av aktuella utbildningsinsatser har varit avgörande i val av orter.

Om ni är ett mindre handelsföretag (upp till och med 49 anställda) som finns etablerade på någon av dessa orter är ni varmt välkommen att delta i projektet genom att bli projektdeltagare. Det blir ni genom att skriva på en avsiktsförklaring där ni bekräftar att ni har för avsikt att delta. Avsiktsförklaringen är inte bindande.

Posta signerad avsiktsförklaring, senast den 31 augusti 2019, till: Handelsrådet 103 29 Stockholm.

Här redovisas de orter som ingår i projektet samt samarbetsorganisation och kontaktperson på respektive ort:

 

Halmstad
Sanna Westerberg, VD Halmstads City Utvecklings AB
sanna.westerberg@halmstad.se, tel 0733-12 99 94

Luleå
Jenny Hellman, vd Visit Luleå
jenny@visitlulea.se, tel 070-825 25 14

Region Västerbotten
Marie Öhlund, Näringslivsutvecklare Lycksele Kommun
marie.ohlund@lycksele.se, tel 070-308 02 62

Sundsvall
Jonas Albecker, VD/Stadskärneutvecklare
albecker@stadsutvecklingsundsvall.se, tel 070-674 73 72

Tranås
Pär-Anders Davidsson, vd/centrumledare Tranås Handel
palle@svenskhandeltranas.se, tel 0140-38 48 80

Visby/Gotland
Magnus Olsson, verksamhetsledare Visby Centrum
magnus.olsson@visbycentrum.se, tel 070-281 15 60

Västerås
Maria Fors, vd Västerås Citysamverkan
maria.fors@vasterascity.com, tel 070-532 53 30

Örebro
Stina Storm, vd City Örebro
stina@cityorebro.com, tel 076-836 24 90

Växjö

 

 

 

 

 

Prenumerera på nyhetsbrev